Sztuki walki dla początkujących – jaki sport walki wybrać dla siebie?

Jaki sport walki wybrać?

Wśród najpopularniejszych sportów walki, które możesz trenować w Husarii Bydgoszcz wymienia się:

Boks

Boks to sport z długą tradycją, cieszy się zainteresowaniem na całym świecie, gdyż jest obecnie sportem olimpijskim. W boksie najważniejsza jest nie tyle siła ciosu, co przede wszystkim ogromne umiejętności oraz spryt – aby zadać cios, ale uniknąć odpowiedzi rywala. Wszystko zaś zgodnie z zasadami. Wśród podstawowych wymienia się zakaz uderzeń w tył głowy, plecy oraz poniżej pasa. Choć wszelkie ciosy zadajemy wyłącznie rękami, to nogi również odgrywają w tym sporcie ważną rolę – pozwalają wypracować szybkie uniki i zwody. Boks to jeden z bezpieczniejszych sportów kontaktowych, dlatego doskonale nadaje się dla osób początkujących.

Kickboxing i MMA

Na boksie opierają się takie sporty walki, jak kickboxing oraz MMA. Pierwszy z wymienionych różni się od boksu tym, że dopuszcza także wykorzystanie nóg w walce – uczy kopnięć. Z kolei w MMA oprócz technik bokserskich i kopanych wykorzystuje się także techniki zapaśnicze. Podczas walki można zakładać dźwignie, uderzać łokciami i kolanami, a sama walka może toczyć się zarówno w stójce, jak i w parterze. Jest to więc wszechstronny sport, najbardziej rozwojowy ze wszystkich sztuk walki i doskonale sprawdza się nie tylko w przypadku osób chcących trenować zawodowo, ale także tych, którzy chcą nauczyć się samoobrony, co może przydać im się w różnych sytuacjach. Mieszane sztuki walki – MMA dla początkujących to jeden z popularniejszych wyborów w klubie Husaria Bydgoszcz.

Taekwondo Olimpijskie

Sportem walki, który od lat nie traci na popularności, jest Taekwondo Olimpijskie dla dzieci. To doskonały sposób na samorozwój, dlatego wielu rodziców decyduje się zapisać swoje kilkuletnie raptem pociechy właśnie na taekwondo. W tym sporcie liczy się przede wszystkim dokładność, technika oraz kontrola. Wśród zasad etycznych wymienia się również opanowanie i samokontrolę, ale też rzetelność i uczciwość, wytrwałość oraz grzeczność.Teakwondo w Bydgoszczy wybierają osoby, które chcą nauczyć się w pełni wykorzystywać swoją siłę i szybkość, ale przy tym cenią sobie prawidłową technikę.

Zapasy

Kolejną popularną propozycją są zapasy, które w bydgoskim klubie Husaria prowadzimy pod okiem wykwalifikowanych specjalistów w tej dziedzinie sztuk walki. To drugi obok boksu sport olimpijski, dlatego również znajduje wielu fanów i regularnie na zajęciach pojawiają się nowe osoby początkujące. Historia zapasów sięga aż do starożytności, a wśród technik walki wymienia się styl klasyczny oraz wolny – w pierwszym przypadku ważne są tylko chwyty powyżej pasa, w drugim – możliwe jest także chwytanie za nogi. Walkę prowadzi się w zwarciu, stosując różnego rodzaju rzuty oraz obalenia.

Sport, który stanie się Twoją pasją

Jak widać, w klubie sztuk walki w Bydgoszczy Husaria prowadzone jest kilka sekcji. Wybór może być trudny dla osoby, która dopiero zaczyna stawiać swoje kroki w tym świecie – jednak warto spróbować choć jednego z wymienionych sportów, aby znaleźć ten, który stanie się Twoją pasją – wówczas regularność treningów stanie się dla Ciebie źródłem pozytywnej energii, a motywować będzie Cię sam fakt zdobywania nowych umiejętności oraz rozwijania się w wybranym sporcie walki. W Husarii Bydgoszcz pierwszy trening jest darmowy  – co pozwala zobaczyć, czy dany sport nam odpowiada. Warto pamiętać, że same treningi to nie tylko nauka nowych chwytów, ale też odpowiednia atmosfera – to doskonały sposób, aby poznać nowych ludzi, z którymi łączyć będzie nas wspólna pasja.

Wiele osób początkujących szybko się zniechęca, nie widząc efektów po kilku raptem zajęciach. Ale przecież, aby się rozwijać, konieczna jest dłuższa praktyka. Dopiero po pewnym czasie każdy z nas widzi, ile już zdołał osiągnąć – i jak bardzo się rozwinął. Treningi są rozplanowane czasowo w taki sposób, aby zachować regularność oraz, żeby ciało miało czas na regenerację. Dlatego dla osób początkujących optymalne wydają się treningi dwa lub maksymalnie trzy razy w tygodniu.

Jeśli zamiast zajęć grupowych wolisz podejście indywidualne, dobrym rozwiązaniem mogą okazać się treningi personalne sztuk walki. Husaria Bydgoszcz również oferuje tę możliwość. Ponadto prowadzimy treningi ze sztuk walki dla dzieci, jak też boks dla młodzieży. Nierzadko pasja do sztuk walki rozwija się w całej rodzinie i zarówno ojciec, jak i syn czy córka znajdują tu coś dla siebie.