MŁODA HUSARIA

SZTUKI WALKI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

„Młoda Husaria”, czyli treningi sztuk walki dla młodzieży od 10 do 15 roku życia to połączenie boksu, kickboxingu oraz zajęć poprawiających kondycję i wydolność każdego rozwijającego się organizmu. Na zajęciach skupiamy się na przekazaniu poprawnych technik sztuk walk. 

Treningi to doskonały wybór dla dzieci i nastolatków, które chcą zgłębić tajniki sztuk walki i zobaczyć, czy jest to idealny sport dla nich. Zajęcia mają pozytywny wpływ na rozwój fizyczny młodzieży, która w ten sposób nie tylko poprawia swoją kondycję, ale też pracuje nad lepszą szybkością, nad siłą, jak i koncentracją oraz uwagą. Sztuki walki dla dzieci wpływają pozytywnie na ciało oraz psychikę – dlatego warto wziąć udział w pierwszym treningu, by zobaczyć, czy jest to sport przynoszący prawdziwą satysfakcję. Husaria Bydgoszcz udowodni Ci, że tak właśnie jest! Zapraszamy na kickboxing dla dzieci, boks oraz zajęcia ogólnorozwojowe.

MŁODA HUSARIA - DLA KOGO PRZEZNACZONE SĄ ZAJĘCIA?

Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży od 10 do 15 roku życia. Zajęcia prowadzone są dwa razy w tygodniu. 

Do regularnego uczestnictwa nie trzeba zachęcać naszych trenujących – już od pierwszego treningu każdy nastolatek czeka z niecierpliwością na następne zajęcia: panująca tu atmosfera sprawia bowiem, że sztuki walki dla dzieci są prawdziwą przyjemnością. Husaria Bydgoszcz to miejsce dla tych, którzy nie tylko chcą poprawić swoją kondycję oraz wydolność organizmu, ale też poznać nowych kolegów i koleżanki – i być może nawiązać prawdziwe przyjaźnie.
Zapraszamy wszystkich chętnych w wieku od 10 do 15 lat. To właśnie z myślą o Was prowadzony jest kickboxing oraz boks dla dzieci w Bydgoszczy – nasza sala treningowa będzie miejscem, które pozwoli Wam na ciekawe spędzanie wolnego czasu, z korzyścią dla organizmu w postaci budowy lepszej kondycji, poprawy wydolności, szybkości oraz siły. Nasi trenerzy dbają o to, by zajęcia przebiegały zawsze w przyjaznej i w pełni bezpiecznej atmosferze – przekonaj się sam, czy jest to miejsce dla Ciebie!

CO ĆWICZYMY?

Husaria Bydgoszcz oferuje swoim podopiecznym połączenie najpopularniejszych sztuk walki wraz z treningiem ruchowym:

Boks dla dzieci

Boks to nie tylko sport dla dorosłych – dzieci również mogą czerpać wiele korzyści z uprawiania tej sztuki walki. Poznaj zalety tej sztuki walki dla Twojego dziecka!

  1. Poprawa kondycji i koordynacji – boks dla dzieci to świetny sposób na poprawę ich kondycji i koordynacji ruchowej. Podczas treningów dzieci uczą się precyzyjnych ruchów, rozwijają siłę i wytrzymałość, co pozytywnie wpływa na ich zdrowie.

  2. Nauka samoobrony – boks to także skuteczna forma samoobrony, dzięki temu zyskują większą pewność siebie i poczucie bezpieczeństwa.

  3. Dyscyplina i zaangażowanie – treningi boksu w Husarii Bydgoszcz to zajęcia, które wymagają od dzieci dyscypliny i zaangażowania. Regularne uczęszczanie na treningi pozwala rozwijać te cechy, co może wpłynąć pozytywnie na inne sfery życia dziecka.

  4. Rozwój umiejętności społecznych – boks to również sport drużynowy, a na treningach dzieci uczą się współpracy i interakcji z innymi. Wspólne treningi i rywalizacja w sposób pozytywny wpływają na rozwój umiejętności społecznych.

Kickboxing dla dzieci

Kickboxing dla dzieci w Husarii Bydgoszcz to sport, który rozwija nie tylko siłę i wytrzymałość, ale również precyzję, koordynację ruchową i umiejętności społeczne. Sprawdź, dlaczego Twoje dziecko powinno trenować kickboxing!

  1. Wzmacnianie zdrowia psychicznego – Kickboxing to sport, który pozytywnie wpływa na zdrowie psychiczne dzieci. Regularne treningi pomagają w redukcji stresu, poprawie samopoczucia i zwiększeniu odporności na negatywne sytuacje.

  2. Lepsza koncentracja – Kickboxing wymaga od dzieci skupienia uwagi na wykonywanych ruchach, co wpływa na poprawę ich zdolności koncentracji i uwagi.

  3. Zwiększenie pewności siebie – Uczestnictwo w treningach kickboxingu pomaga dzieciom zwiększyć swoją pewność siebie i poprawić samokontrolę. Poprzez naukę technik, rozwijanie siły i wytrzymałości, dzieci zyskują poczucie, że są w stanie osiągnąć swoje cele i pokonać wyzwania.

  4. Poprawa kondycji fizycznej i nauka samoobrony – Kickboxing jest świetnym sposobem na poprawę ogólnej kondycji fizycznej dzieci i  formę samoobrony, która może pomóc dzieciom w przypadku agresji lub ataku. Na treningach uczą się technik, które pomogą im obronić się w sytuacjach zagrożenia.

TRENER PROWADZĄCY

Arkadiusz Nowakowski

Magister Wychowania Fizycznego o specjalizacji gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej. Nauczyciel i pedagog związany ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego oraz wieloma Bydgoskimi przedszkolami. Wielokrotny Mistrz Polski, Multimedalista Pucharów Polski oraz imprez międzynarodowych, Wielokrotny uczestnik Pucharów Świata. Posiadacz Czarnego Pasa.