Z pewnością niejeden rodzic usłyszał w pewnym momencie od swojego dziecka, że „chce zacząć trenować boks” albo „chce chodzić na kickboxing”. Te sporty walki stały się bowiem w ostatnim czasie popularne, dlatego nie dziwi chęć dzieci i nastolatków, aby spróbować w nich swoich sił. Rodzice mogą mieć jednak obawy, gdyż wydaje im się, że to brutalne aktywności fizyczne – czy tak jednak jest w rzeczywistości? Czego może nauczyć pociechy boks lub kickboxing? Dlaczego Twoje dziecko powinno trenować?

 

Sztuki walki w Bydgoszczy – gdzie, co i jak?

Wątpliwości tych rodziców, którzy jeszcze nie wysłali swoich pociech na zajęcia sztuk walki, z pewnością rozwialiby ci rodzice, którzy już to zrobili. Wielu z nich bowiem jest niezwykle zadowolonych z podjętej decyzji, z dnia na dzień widzi bowiem kolejne korzyści, jakie przyniosły pociechom treningi bokserskie i kickboxerskie. Najpierw należy jednak zwrócić uwagę na to, jak ważny jest wybór odpowiedniej szkoły, gdzie można trenować. Jeśli chodzi o sztuki walki Bydgoszcz jest miastem, w którym działa między innymi Husaria mająca już swoją renomę. To właśnie tam organizowane są zajęcia dla dzieci i młodzieży, które poleca wiele osób, przede wszystkim ze względu na profesjonalną kadrę trenerską. Podchodzi ona bowiem do prowadzonych zajęć z pełnym profesjonalizmem i na każdym treningu widać odpowiednie podejście do dzieci oraz nastolatków, które skutkuje przeprowadzeniem bezproblemowych zajęć w przyjaznej atmosferze. Takie zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu i są naprawdę wyczekiwane przez dzieci i młodzież, która już zasmakowała tej wyjątkowej atmosfery.

Zalety treningów sztuk walki

Jeśli interesuje nas ta szkoła sztuk walki w Bydgoszczy, z pewnością oprócz poznania kadry trenerskiej, chcielibyśmy poznać też zalety, jakie przyniosłyby takie zajęcia. Każdy ćwiczący potrafi je szybko wymienić. Przede wszystkim wskazuje się na poprawę kondycji fizycznej oraz zgubienie zbędnych kilogramów, ale są to kwestie oczywiste. Równie ważna jest poprawa poszczególnych umiejętności związanych z ruchem fizycznym, takich jak na przykład szybkość oraz zwinność, co w przypadku boksu oraz kickboxingu jest bardzo potrzebne. Sztuki walki dla dzieci w Bydgoszczy uczą też koncentracji – ciosy muszą być bowiem wyprowadzane w pełnym skupieniu, aby zawsze trafiały prosto do celu. To podniesienie poziomu własnej koncentracji przekłada się wśród dzieci i młodzieży na życie codzienne – potrafią być one o wiele bardziej skupione w szkole.

Kolejną zaletą płynącą z regularnych treningów jest wzrost poczucia pewności siebie. W sporcie kontaktowym musimy, chcąc nie chcąc, trenować z drugą osobą, nie tylko z workiem bokserskim. W bezpiecznej atmosferze możemy doskonalić ciosy, poprawiać swoje umiejętności i budować coraz lepszą technikę, aby w efekcie podczas sparingu sprawdzić wzajemnie swoje siły. Wzrost pewności siebie jest nieunikniony.

Nieuniknione są także przyjaźnie. Na takich zajęciach w szkole sztuk walki w Bydgoszczy poznamy inne osoby, które tak jak my chciały nauczyć się czegoś nowego i poprawić kondycję fizyczną. A wspólna pasja naprawdę zbliża. Bez wątpienia dzieci i młodzież dzięki treningom będą mogli zdobyć nowych kolegów.