Dlaczego warto trenować boks?

Boks to sport o długiej tradycji – zapoczątkowany został już w starożytnej Grecji i Rzymie. Współcześnie nic nie stracił na swojej popularności. Wiele osób decyduje się trenować boks ze względu na korzyści, jakie to ze sobą niesie – nie chodzi jedynie o błyskawiczne spalanie kalorii. Trening bokserski to także sposób na pozbycie się negatywnych emocji nagromadzonych w ciągu dnia czy tygodnia, jak również budowa pewności siebie.

Nie tylko poprawa kondycji

Oczywiście lepsza kondycja to pierwsze, o czym pomyślimy, gdy ktoś zapyta nas, dlaczego warto trenować boks. To sprawia, że boks jest doskonałym sportem także dla amatorów – nie chodzi tu bowiem tylko o agresywne walki na ringu, ale także o naukę techniki bokserskiej. Na treningach dla początkujących, jakie prowadzimy w Husarii Bydgoszcz, skupiamy się na nauce uderzeń pięściami: nowi bokserzy poznają cios sierpowy, prosty, jak i uderzenie z dołu. Nauczą się też, jak unikać takich ataków przeciwnika.

 

Zarówno grupowe, jak i indywidualne lekcje boksu w Bydgoszczy, jako kwestię podstawową traktują to, aby nauczyć początkujących bokserów utrzymywania właściwej postawy, równowagi ciała, jak i pracy nóg. To wszystko, jak i ataki oraz obrona, wymagają nie tylko siły i kondycji, ale też takich cech, jak szybkość, wytrzymałość oraz koncentracja. Boks to bowiem sport wymagający nie tylko dla ciała, ale też dla umysłu – jeśli nie utrzymamy maksymalnej koncentracji i nie będziemy reagować błyskawicznie, przeciwnik na pewno to wykorzysta.

Kto może uczestniczyć w zajęciach z boksu w Bydgoszczy?

Zajęcia z boksu w Bydgoszczy są prowadzone dla wszystkich – nie tylko dla mężczyzn, choć tak zazwyczaj się wydaje. Kobiety również mogą trenować boks. Uzyskają dzięki temu nie tylko możliwość szybkiego spalania kalorii, ale także wyrzeźbią sylwetkę. Płeć żeńska coraz częściej pojawia się na sali, gdyż oprócz poprawy wyglądu cenią sobie też pracę nad własnym charakterem – a to właśnie umożliwia boks. Podczas sparingów partnerzy są dobierani w pary na podstawie wagi oraz wieku, dlatego każdy ma zawsze równe szanse i równe możliwości rozwoju.

Husaria Bydgoszcz prowadzi też boks dla młodzieży. Rozpoczęcie treningów we wczesnym wieku przynosi ogromną frajdę, a umiejętności wypracowane przez kolejne lata wiążą się z ogromną satysfakcją, jak też z możliwością występowania w organizowanych na szczeblu miejskim, wojewódzkim czy krajowym amatorskich, jak i profesjonalnych zawodach. Możliwość zmierzenia się „na poważnie” z przeciwnikiem to zawsze ogromne wyzwanie, do którego zawodnicy długo się przygotowują.

Oczywiście nie każdy jest przekonany do zajęć grupowych – niektórzy uważają, że o wiele łatwiej jest się nauczyć boksu w indywidualnej relacji uczeń – trener. Dla takich osób Husaria Bydgoszcz przygotowała treningi personalne z boksu.