Co wybrać: boks czy kickboxing?

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem sportu walki, z pewnością zwróciłeś uwagę zarówno na boks, jak i na kickboxing, gdyż oba te sporty są doceniane przez trenujących, którzy dzięki nim mogą budować nie tylko siłę fizyczną, ale też siłę charakteru. Na co się jednak zdecydować? Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz.

Treningi boksu w Bydgoszczy – na czym polegają?

Boks został zapoczątkowany w Anglii i bardzo szybko zyskał dużą popularność na całym świecie. Najważniejszą zasadą dotyczącą zadawania ciosów jest to, że nie można ich wyprowadzać poniżej pasa, a zawsze na głowę, ręce lub tors przeciwnika. Ponadto ciosy nie mogą być wyprowadzana za pomocą nóg. Treningi boksu w Bydgoszczy są prowadzone przez doświadczonych trenerów, którzy mają pod swoją opieką różne grupy wiekowe. Podczas zajęć adepci uczą się techniki i szlifują swoje umiejętności, sprawdzają się też w próbnych walkach lub w organizowanych zawodach. Bez wątpienia boks pozwoli nie tylko wypracować wysportowaną sylwetkę, ale nauczy też opanowania, dyscypliny, wytrwałości, podniesie pewność siebie.

Kickboxing w Bydgoszczy – co i jak?

Jeśli zaś chodzi o kickboxing, warto wiedzieć, że dyscyplina ta powstała z syntezy założeń boksu klasycznego, boksu tajskiego oraz taekwondo. Ponadto zasady walk mogą nieco się różnić, w zależności od federacji. Zawodnicy, w odróżnieniu od boksu, posiadają większą swobodę, co gwarantuje bardziej dynamiczne starcia. Kickboxing w Bydgoszczy prowadzi trener, który ma duże doświadczenie w tym sporcie, dlatego może wiele nauczyć swoich podopiecznych. Wszystko w oparciu o odpowiednie techniki ciosów, które w przypadku kickboxingu można zadawać także nogami.

Jakie sztuki walki w Bydgoszczy wybrać?

Podsumowując, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, co wybrać – boks czy kickboxing. Obie sztuki walki w Bydgoszczy mają swoich zwolenników. Są to osoby w każdym wieku, gdyż trening można rozpocząć w dowolnym momencie swojego życia. Sekcja kickboxingu jest doceniana przez osoby, które lubią pracę całym ciałem, angażowanie nie tylko rąk, ale też nogi. Ponadto do zalet dodaje się swobodę, jaką zapewnia kickboxing. W przypadku boksu ważna jest konkretna technika oraz dyscyplina zawodnika, który nie może wprowadzać dowolności do tej techniki. Warto przyjść na pierwszy trening zarówno boksu, jak i kickboxingu, by ocenić, który sport bardziej do nas pasuje. Boks dla młodzieży w Bydgoszczy to doskonałe rozwiązanie dla wielu osób, jednak sekcje kickboxingu także są pełne adeptów, chcących lepiej zapoznać się z tym sportem.