Boks

TRENINGI BOKSU W HUSARII BYDGOSZCZ

Boks charakteryzuje się walką jedynie przy użyciu pięści. Na zajęciach przykładamy uwagę na prawidłową technikę oraz pracę nad koordynacją i siłą. Trenujący mogą ćwiczyć swoją szybkość i zwinność przy pomocy sprzętu sportowego takiego jak: worki treningowe, gruszki bokserskie, tarcze i piłki refleksowe. 

Treningi boksu to nie tylko nauka walki, ale także sposób na poprawę swojego zdrowia i samopoczucia. Dzięki nim zyskasz wiele cennych umiejętności, które pozwolą Ci lepiej radzić sobie w różnych sytuacjach, zwiększą Twoją pewność siebie oraz poprawią Twoją sylwetkę i ogólną kondycję.

BOKS - DLA KOGO SĄ PRZEZNACZONE ZAJĘCIA?

Treningi boksu przeznaczone są dla młodzieży od 14 roku życia i dorosłych. Zajęcia prowadzone są w dwóch grupach dla osób początkujących (grupa 1) i dla osób średniozaawansowanych (grupa 2). Uczęszczają na nich zarówno kobiety jak i mężczyźni. Zapraszamy osoby, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z boksem oraz osoby, które chcą szlifować swoje umiejętności pod okiem profesjonalistów.

Młodszych adeptów zapraszamy na zajęcia „Młoda Husaria Sztuki Walki„, które są przeznaczone dla dzieci i młodzieży od 10 do 15 roku życia. 

 

BOKS - CZEGO SIĘ NAUCZYSZ?

Poznasz szereg pozycji obronnych i ciosów bokserskich m.in. ciosów prostych, sierpowych i haków. Będziesz wiedział/a jak trzymać poprawnie gardę i pozycję bokserską i wyuczysz się poprawnych nawyków ruchowych. Dzięki treningom boksu poprawisz swój refleks, siłę mięśni i przede wszystkim wzmocnisz górne i dolne partie ciała.

  1. Techniki ciosów – na treningach boksu nauczysz się różnych technik ciosów, takich jak proste, sierpowe, haki czy kopnięcia. Będziesz ćwiczyć ich precyzję, siłę i szybkość, co pozwoli Ci skutecznie walczyć w ringu.

  2. Kondycję i wytrzymałość – boks to sport wymagający dużo wysiłku fizycznego, co pozwala na poprawę Twojej kondycji i wytrzymałości. Regularne treningi zwiększą Twoją siłę, szybkość i wytrzymałość, co przełoży się na lepsze wyniki w ringu.

  3. Skupienie i koncentrację – boks wymaga od zawodników wysokiego stopnia skupienia i koncentracji. Treningi pomogą Ci w poprawieniu tych umiejętności, co może być przydatne nie tylko w ringu, ale także w codziennym życiu.

  4. Umiejętności samoobrony – boks jest również skuteczną formą samoobrony. Na treningach nauczysz się technik, które pozwolą Ci obronić się w razie ataku. Będziesz także lepiej radzić sobie w stresowych sytuacjach.

  5. Dyscyplinę i zaangażowanie – treningi boksu wymagają od zawodników dyscypliny i zaangażowania. Będziesz musiał regularnie uczęszczać na treningi i podejść do nich z pełnym zaangażowaniem, aby osiągnąć postawione cele i rozwijać swoje umiejętności.

TRENER PROWADZĄCY

Dawid Gołek

Dawid trenuje boks od 16 roku życia, bokserskie rzemiosło poznawał jako zawodnik bydgoskiej Astorii, swoją wiedzę poszerzał również jako Kickbokser chociażby w Poznańskim klubie Czerwony Smok. Od dziecka pasjonuje się sportem, stoczył kilkanaście walk bokserskich na arenie amatorskiej. Zdobyte doświadczenie przekłada na podopiecznych. Dodając świetną atmosferę na treningach boks z Dawidem to pozycja obowiązkowa!